תזריע-מצורע: רפואת הנפש

אשתי היקרה נעמה, חמודה גנוזה, פתחה בלוג בשם "חמדה גנוזה". זה הפוסט הראשון שלה, לפרשת השבוע שחלף. תהנו, תגיבו, שתפו ועשו מנוי על הבלוג שלה. יהיה יפה.

חמדה גנוזה

חודש אייר הוא חודש הרפואה על-פי קבלה וחסידות. אִיָּר בראשי תיבות: אני הוי' רופאך. אחרי שיצאנו ממצרים בחודש ניסן, והשתחררנו ברמה מסוימת מהמרחב הפיזי והרוחני שלה, אנחנו נכנסים לתהליך של החלמה וריפוי בחודש אייר. רפואה אמיתית יכולה להתרחש רק בקרקע בטוחה, במקום שמאפשר הרחבת הדעת והתבוננות פנימית החודרת עד לחדרים הפנימיים של הלב.

השנה אנו קוראים בפרשות תזריע-מצורע – העוסקות במחלה וריפוי – מייד בפתיחתו של החדש, ונראה שזו הזמנה להתבונן ברמזים הצפונים בתורה אודות ריפוי והחלמה.

לשון הרע – על מי?

פרשת מצורע עוסקת במחלת הצרעת, מחלה שניתן לראות בה את האב-טיפוס לכל המחלות כולן. חולי הצרעת מבאר את השורש של כל החוליים, ואף את המפתח ליציאה מהם. הצרעת היא מחלה שנוגעת בבשר החי ומנגעת גם את סביבתו הקרובה של האדם – לבושיו, כליו וקירות ביתו. החולי מתפשט וניכר בכל המרחב שמקיף את האדם. זאת נקודה מאד מענינת להתבוננות. המקום הפנימי של האדם…

View original post 955 מילים נוספות

תגובה אחת

  1. שלום רב,

    קראתי את מה שכתבה נעמה ואהבתי מאוד. יש לי איזו שאלה בעניין המאמר, נכון יותר – השגה שאני מעוניינת לברר עמה. כיצד ניתן לפנות אליה במייל?

    תודה,

    נעמה

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s