מחזור ב' של "מצעדי גבר" יוצא לדרך!

רוצים לראות סרטונים נוספים? לחצו כאן

לפני מספר חדשים גיליתי יעוד חדש: העברת שיעורים על גבריות באור החסידות. לאחר שנים רבות שאני מלמד בעיקר נשים, הבנתי שיש צורך מקביל, ואולי אף אקוטי יותר, בשיעורים לגברים ועל אודות גברים.

כך נולדה סדרת מצעדי גבר, סדרת שיעורים סדנאיים שהעברתי בירושלים לקבוצה של כ-18 אנשים. ברוך ה' היה מבורך מאד, והתגובות היו מצוינות (המחמאות הגדולות ביותר היו דוקא מנשים של המשתתפים, שאמרו לי באופן אישי כמה בן זוגם השתנה לטובה).

חוץ ממה שלימדתי בסדרה הזו גם למדתי המון — קודם כל על הנושא עצמו, שכמו כל דבר ברגע שפותחים אותו מתגלה כעולם ומלואו של עומק ודקויות, ובנוסף גם על איך לשלב בין שיעור עיוני לבין עבודה קבוצתית ודינמית יותר, דבר שבשבילי היה חדש.

לכן אני שמח מאד על ההזדמנות ליישם את המסקנות והשיפורים. מחזור ב' של מצעדי גבר יוצא לדרך, הפעם בחסות המקום בו לימדתי שנים רבות, ושבמידה רבה בנה אותי כמורה, בית הספר תורת הנפש. אנשי תורת הנפש לקחו על עצמם לטפל במקום, בהרשמה, בכיבוד, בוידאו ומה לא.

הסדרה היא בת 8 מפגשים, 2.5 שעות כל מפגש. השיעורים יתקיימו בימי ראשון בין השעות 18:00-20:30, במרכז חיבה, הרב הרצוג 75, ירושלים.

מפגש ראשון: יד באייר29.4

לחצו כאן לקבלת סדרת סרטונים ובהם טעימה מהסדנא

מבנה המפגשים

18:00-19:00 |  שיעור

19:00-19:15 |  תרגיל כתיבה והתבוננות

19:15-19:30 |  הפסקה, כיבוד

19:30-20:30 |  שיחה משותפת ועיבוד

השיעור הוא בבחינת 'אורות'. בכל שבוע אעביר תוכן משמעותי העוסק באחד ההיבטים של גבריות לפי החסידות. חלק זה מתנהל בצורה פרונטלית יחסית, למעט שאלות הבהרה בסיסיות, ומצולם בוידאו.

תרגיל הכתיבה הוא בבחינת הכנסת האורות ל'כלים'. כל תלמיד יושב עם עצמו, ובעזרת שאלה מנחה שואל את עצמו: איפה תוכן השיעור פוגש אותי ?

השיחה המשותפת היא בבחינת 'אור חוזר': מי שמרגיש נוח משתף את הנקודות העיקריות שעלו לו מתוך השיעור וההתבוננות האישית. משם מתפתחת דינמיקה של שיחה, שיתוף ותגובה בהנחייתי.

מהנושאים שיידונו במפגשים:

  • מהות הגבריות: מהי גבריות, במה היא מאופיינת, מה מבדיל בין גבריות לנשיות
  • מהי עבודת הגבר מול ה', מול עצמו, מול אשתו, מול ילדיו
  • מודלים שונים של גבריות יהודית
  • חולשות וכשלונות
  • נוכחות לעומת כוחנות
  • קבלה עצמית מול עבודה פנימית
  • הצד הנשי שבגבר

לפרטים והרשמה

המלצות משתתפי מחזור א':

יונתן פיינטוך: סדרת השיעורים של הרב ניר על גבריות עונה על צורך חשוב בעידן בו ישנה התפתחות רוחנית משמעותית ומרוממת בתפיסת הנשיות, אך חוסר בשיח רוחני ודתי מקביל על גבריות. המקורות והלימוד נותנים נקודות מבט מרעננות ומסעירות המאתגרות את החשיבה ופותחות את הלב, ומהוות קריאה לגברים יהודים לעבודה רוחנית משמעותית.

יועד קפלן: הרגשתי שהרב ניר מצליח לתת שמות מדוייקים לכל מיני תחושות והגדרות עמומות שהתרוצצו בתוכי. קיבלתי בסדנאות כלים וכיוונים ליישום במרחב הזוגי ששימחו מאוד את שנינו.

בנימין טויבר: לתחושתי, בתי המדרש מתמודדים עם מגמות המתירנות והטשטוש המגדרי בעיקר בצורה שלילית המסבירה מדוע האחר טועה. ניר מנוסי הוא מהבודדים המשמיעים קול חיובי, שאמנם מבין ומכיל את המורכבות, אבל לא מתבייש לומד בכנות דברים ישירים, נוקבים וברורים. הסדנא העניקה לי קומה חדשה להבנת הגבריות שלי.

דוב מימון: הרב ניר מפתח תורה לגבר של המאה ה-21. הוא מציג גבריות מעודנת שמכילה את הצד הנשי שבה ומראה כיוונים למערכת יחסים מאוזנת יותר בין גברים לנשים.

לפרטים והרשמה

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s