תורה ומדע

על מנת שאוכל להמשיך לתחזק את האתר לרווחתכם, אודה מאד לתרומה סמלית עבור כל שיעור שאתם שומעים. תרומה מומלצת: 20₪ לשיעור. לחצו על הכפתור משמאל לתרומה. האזנה נעימה ולימוד פורה!

שיעורים חד-פעמיים


תורה ומדע במבט חדש (סדרה תשס"ח)

מקורות: מרד המדע בדת | קומות של איחוד | גיל העולם ומוצא האדם

 

 

תגובה אחת

 1. איני מבין מדוע כבודו מדבר על קרע אופציונלי בין התורה למדע ואולי אין שום קשר ישיר בין התורה למדע (יש קשר עקיף ששניהם ניתנו על ידי מי שאמר והיה העולם)
  איני מקבל שמשה עלה להר סיני לקבל ספר מדע ! ואיני נבהל מאי רצונם של מי מהם לא לקבל את הקבלה על מנת לאחות בין שני התחומים כי לא שייך להכניס את הקבלה !!! כמו שלא שייך להכניס את הפשט או הדרש או הרמז.
  אין עניין לאחד את מה שאינו מאוחד, ביסוד כן "אל אחד בראנו" אבל אותו אל ברא שני תחומים שונים 'מדע' ו'תורה' ואם כן מדוע צריך לאחד ולחבר בין התחומים ? יש 'שכל' ויש 'רגש' 'לילה' 'ויום' ועוד ועוד לכל אחד יש את ייחודו ומקומו וזמנו וכן ה'מדע' ו'התורה' המדע מנסה לתאר לי את העולם החושי האמפירי והתורה מתארת לי את נשמת העולם, רוחו. אילו שני תחומים שונים בראשון עוסק איש המדע ובשני עוסק איש התורה.
  כאשר אני חולה פיזית אני הולך לרופא וכאשר אני חולה ברוחי אני הולך לת"ח (לכהן)
  ומי שמוצא "סתירות" כנראה אחד משניים או שאינו מבין מהי תורה או שהוא בור במדע ובד"כ החיסרון הראשון הוא המצוי – התורה אינה ספר מדע ולא באה לספק נתונים מדעיים ולפיכך אינה יכולה לייצר סתירות וקרעים וממילא אין מה לאחות, הסתירה והאיחוי הם מדומים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s