ספרים שתרגמתי

nefilata_3dנפילתה ועלייתה של השכינה: כתבים קבליים על נשיות וגבריות

שרה יהודית שניידר | תרגום ועריכה: ניר מנוסי

ראובן מס, תשס"ט [2009], 320 עמ', כריכה רכה

אגדה תלמודית קצרה ומסתורית מספרת כי אי-שם בעבר היו השמש והלבנה שווים בזוהרם, עד שבעקבות משפט אחד שאמרה הלבנה גזר עליה הקב"ה להתמעט. את האגדה משלימה נבואת ישעיה לפיה באחרית הימים תשוב הלבנה להאיר כבראשית: "וְהָיָה אוֹר הַלְּבָנָה כְּאוֹר הַחַמָּה".

הלבנה מגלמת את הנשיות, וקורות מיעוטה ומילויה מחדש הם סיפורה של האשה. באנתולוגיה זו של כתבים קבליים מתקופות שונות נפרשת תמונה מרהיבה ומרתקת של מהות הנשיות, של הבשלתה המיוחלת בדורנו, ושל החיבור השלם וההדדי בין הזכר והנקבה. כתבים אזוטריים אלו מוגשים לקורא בצירוף מאמרי מבוא וביאורים נרחבים.

לעיון בספרלרכישת הספר


490068להחיות את היום: פרשת שבוע יומית עם הרבי מלובביץ'

ליקט ועיבד: משה וישנפסקי | תרגום: ניר מנוסי

ידיעות ספרים, תשע"ד [2014], 496 עמ', כריכה רכה עם דשים

שיחותיו המופלאות של הרבי מלובביץ' על פרשת השבוע היו לשם-דבר בקרב תלמידיו ברחבי העולם. הוא ראה בפרשת השבוע מקור בלתי-נדלה להעלאת רעיונות חדשים, להעמקה בבעיות השעה ואף לחשיפת תובנות הנוגעות לחיי היום-יום. הרבי גם הפציר בכל חסידיו ובאנשים שבאו איתו במגע לחפש השראה יומית בלימוד החומש עם פירוש רש"י.

להחיות את היום הולך בעקבות ההשראה שמצא הרבי מלובביץ' בפרשת השבוע ופורט אותה לכל יום מימות השבוע. הספר בנוי מסרים-מסרים שהם מעין טעימה קטנה מתורתו רחבת ההיקף של הרבי, המלאה באהבה אנושית, באופטימיות אינסופית ובתפיסה שאם אך נלמד לעשות טוב לזולתנו הרוע והשלילה יחלפו מאליהם. רעיונות אלה שזורים לאורכו של ספר זה, המעניק הזדמנות להיחשף ליסודות התפיסה הזאת מדי יום ביומו.

לרכישת הספר